Нафталінсульфонат
27.01.2018

Форміат натрію

CAS № 141-53-7

 

Використання:

Як протиморозна добавка форміат натрію застосовується при зведенні монолітних бетонних і залізобетонних конструкцій, монолітних частин збірно-монолітних конструкцій і замонолічування стиків збірних конструкцій, а також при виготовленні збірних бетонних та залізобетонних виробів на полігонах при сталій середньодобовій температурі зовнішнього повітря нижче 5 ° C.

  • Бетон з даною добавкою забороняється застосовувати в попередньо напружених конструкціях, армованих сталлю класів AT-IY, AT-YI, A-IY та А-У, в бетонних і залізобетонних конструкціях, призначених для експлуатації в водних і газових середовищах при відносній вологості повітря більше 60 % при наявності в заповнювачі включень реакційноздатного кремнезему, в залізобетонних конструкціях для електрифікованого транспорту і промислових підприємств, що застосовують постійний електричний струм.

Форміат натрію вводиться в бетонну суміш в кількості:

  • 2% від маси цементу в перерахунку на сухий форміат натрію при розрахунковій температурі твердіння до -5 ° C;
  • 3% від маси цементу в перерахунку на сухий форміат натрію при розрахунковій температурі твердіння до -10 ° C;
  • 4% від маси цементу при перерахунку на сухий форміат натрію при розрахунковій температурі твердіння до -15 ° C.

При приготуванні бетону (розчину) добавку необхідно розчинити в теплій воді. Отриманий розчин додається разом з водою замішування. Отриманий розчин слід дозувати в бетонозмішувачі через дозатор хімічних добавок або через дозатор води, при цьому слід знизити витрату води замішування на 7-13%

 

Найменування Показники
Вміст основної речовини % 95 мін
Органічних речовин 5,0 макс
Хлоридів (%) 1,0 макс
Вологість % 3,0 макс.
Заліза (%) 0,05% макс.
Зовнішній вигляд Білий порошок