Нафталінсульфонат
27.01.2018

Глюконат натрію

CAS № 527-07-1

 

Використання:

Глюконат натрію уповільнює схоплювання бетону, знижує вміст води і покращує пластичність навіть при низьких дозах. Його використання сприяє отриманню через 28 днів бетону з підвищеною міцністю.

Принцип дії глюконату натрію ґрунтується на декількох взаємопов’язаних механізмів:

  • Адсорбція: глюконат натрію адсорбується на поверхні частинок цементу в процесі гідратації і перешкоджає їх контакту з водою, сповільнюючи схоплювання.
  • Осадження (преципітація): у водній фазі глюконат натрію взаємодіє з іонами кальцію, утворюючи нерозчинний і непроникний шар глюконату кальцію на поверхні частинок цементу. Це уповільнює гідратацію і збільшує час затвердіння. Механічна міцність цементу збільшується в умовах, сприятливих для утворення довгих мікрокристалічних волокон.
  • Комплексоутворення: глюконат натрію ізолює іони кальцію, перешкоджаючи утворенню зародків кристалів.
  • Диспергування: глюконат натрію сприяє диспергуванню частинок цементу в суміші, зменшуючи дію сил Ван Дер Ваальса і покращуючи змочування. Це підвищує плинність або дозволяє зменшити вміст води. Відомо, що при низькому вмісті води для зв’язування всіх частинок цементу не потрібні мікрокристалічні волокна підвищеної довжини. Це призводить до збільшення міцності цементу після 28 днів.

Таким чином, глюконат натрію збільшує пластичність і міцність завдяки зниженню вмісту води в суміші, а також уповільнює затвердіння.

 

№  Найменування Показники
1 Зовнішній вигляд Чисто білий кристалічний порошок
2 Чистота, % 99% мін
3 Значення РН 6-8
4 Вміст сульфатів,% 0,005% макс.
5 Вміст хлоридів, %  0,02% макс.
6 Втрати при сушінні,%  0,5% макс.
7 Відновлюючих речовин, %  0,7% макс.
5 Вміст графіту мкг/г  0,0002% макс.